Dela nyhet
Hej alla gymnaster och föräldrar!
21 aug, 14:15 2 kommentarer
Välkommen till en ny termin med gymnastik.
Vi startar terminen onsdag den 3 september klockan 16:30. Vår grupp (BAS 2 B) kommer att ha ett tilldelat omklädningsrum där vi kan hänga av oss överdragskläder/ytterkläder/skor, vilket omklädningsrum hittar ni på väggen rakt fram från entrédörren in till SGA:s lokaler.
För att komma in i SGA:s lokaler behöver ni slå en fyrsiffrig kod, denna får ni inte dela med obehöriga. Kod: 3333. Det kommer vara andra grupper som tränar samtidigt som oss därför samlas vi i omklädningsrummet inför träningen.
Terminen består av 15 träningstillfällen. V.38 (17/9) kommer vi tyvärr behöva ställa in träningen, ett extra träningstillfälle kommer istället ske 17/12.
Alla gymnaster som har långt hår ska ha detta uppsatt på träningarna. Se till så gymnasterna inte har några hängande smycken på träningen och strumporna lämnar vi i omklädningsrummet. Ta gärna med en vattenflaska.
All information som rör gruppen kommer förmedlas via appen Svenska lag. Där kommer ni även få klicka i om gymnasten kan komma eller ej, viktigt att ni svarar på kallelsen som skickas ut så vi kan förbereda varje träning på bästa sätt. Information om SGA:s årliga juluppvisning kommer när det börjar närma sig.
Vi ledare ser så mycket fram emot att träna tillsammans med er/era barn. Vi ses om två veckor.
Hälsningar,
Elin, Tove och Saga
Kommentarer
Klara Granström Igår, 17:20
Hej! Jag vet inte riktigt hur jag når er, tyvärr glömde jag meddela att Lo Sörling inte kommer idag då hon är lite krasslig. Ursäkta sent meddelande! Mvh Klara
Elin Lundmark Igår, 20:01
Hej,
Ingen fara. Vi glömmer alla ibland :) hoppas att hon piggnar på sig och att vi ses nästa vecka. Mvh Elin